Модельєр ортопедичного взуття
Код професії: | 7442 |
Основна мета професійної діяльності: | Моделювання ортопедичного взуття за індивідуальними мірками для
відновлення втрачених форм і функцій опорно-рухової системи пацієнтів. |
Розробник: | Науково-дослідний інститут соціальної політики Міністерства соціальної політики України і Національної академії наук України на замовлення Міністерства соціальної політики України |
Дата затвердження: | 08 вересня 2022 року |
Дата внесення до Реєстру: | 22 вересня 2022 року |
Рекомендована дата перегляду: | Серпень 2027 року |
Версії: | |
Назва професії та її код (згідно з Класифікатором професій ДК 003:2010): | |
Вид економічної діяльності (згідно з КВЕД-2010): |
32.5 Виробництво медичних і стоматологічних інструментів і матеріалів
32 Виробництво іншої продукції C Переробна промисловість |
Інша інформація
1.5. Узагальнена назва професії Модельєр ортопедичного взуття
1.6. Професійна кваліфікація Модельєр ортопедичного взуття 5 розряду
1.7. Назви типових посад Модельєр ортопедичного взуття
1.8. Місце професії (посади, професійної назви роботи) в організаційно-виробничій структурі підприємства (установи, організації) Робоче місце модельєра ортопедичного взуття постійне. На підприємствах, в організаціях і установах відповідної сфери діяльності, незалежно від форм власності. Підпорядковується керівнику структурного підрозділу та/або керівнику підприємства, установи, організації.
1.9. Умови праці Тривалість робочого часу та відпочинку встановлюється відповідно до чинного законодавства, колективного договору, правил внутрішнього трудового розпорядку, графіку роботи. Відпустки надаються згідно з чинним законодавством, графіками надання відпусток, колективним договором.
1.10. Умови допуску до роботи за професією За професією „Модельєр ортопедичного взуття” приймаються особи з повною загальною середньою освітою та професійно-технічною освітою за відповідним напрямом і стажем роботи за суміжною професією 4 розряду не менше ніж 1 рік. Наявність всіх, передбачених законодавством документів.
1.11. Документи, що підтверджують кваліфікацію, її віднесення до рівня НРК Диплом професійно-технічної освіти (4 рівень НРК) за відповідним напрямом.
2. Навчання та професійний розвиток 2.1. Первинна професійна підготовка (назва кваліфікації) Третій (вищий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти, який відповідає 4 рівню Національної рамки кваліфікацій.
2.2. Підвищення кваліфікації без присвоєння нового рівня освіти (назва кваліфікації) Законодавством передбачено підвищення кваліфікації в межах вимог до професії „Модельєр ортопедичного взуття” після набуття стажу за суміжною професією 4 розряду не менше 1 року.
2.3. Спеціальне, спеціалізоване навчання (назва кваліфікації) Інструктаж з питань хорони праці, безпеки життєдіяльності, протипожежного захисту проводиться один раз на рік.
3. Нормативно-правова база, що регулює відповідну професійну діяльність Європейська соціальна хартія (переглянута). Конституція України. Закон України „Про освіту”. Закон України „Про професійно-технічну освіту”. Закон України „Про наукову і науково-технічну діяльність”. Закон України „Про наукову і науково-технічну експертизу”. Закон України „Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки”. Закон України „Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні”. Закон України „Про охорону праці”. Закон України „Про національну програму сприяння розвитку малого підприємництва в Україні”. Указ Президента України від 13.07.2001 № 519/2001 „Про Національну програму професійної реабілітації та зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2001 - 2005 роки”. Указ Президента України від 01.06.2005 № 900/2005 „Про першочергові заходи щодо створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями”. Постанова Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 № 267 „Про затвердження Положення про Міністерство охорони здоров’я України”. Постанова Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321 „Про затвердження Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби, їх переліку”. Постанова Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 518 „Деякі питання протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, та/або спеціальними виробами для занять спортом окремих категорій громадян, які втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок”. Постанова Кабінету Міністрів України від 07.05.1997 № 431 „Про розвиток вітчизняного виробництва засобів реабілітації інвалідів”. Наказ Міністерства освіти і науки України та Міністерства соціальної політики України від 23.11.2015 № 1198 „Державний стандарт професійно-технічної освіти за професією Взуттьовик з індивідуального пошиття взуття”. Наказ Міністерства соціальної політики України та Міністерства охорони здоров’я України від 20.11.2020 № 774/2691 „Про затвердження Переліку діагнозів відповідно до найменування технічних та інших засобів реабілітації згідно з Міжнародною статистичною класифікацією хвороб та споріднених проблем охорони здоров’я”, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18.01.2021 за № 74/35696. Наказ Міністерства соціальної політики України від 29.03.2017 № 518 „Про затвердження Випуску 80 „Соціальні послуги” Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників”.
|